Tesis Yönetimi

Açı Okulları’nın yemek, temizlik, güvenlik ve bakım-onarım hizmetleri ISS Tesis Yönetim Firması tarafından verilmektedir. Temizlik ve rutin bakımların yanı sıra, teknik destek ve kontrollerin, yapı onarımlarının tatillerde belli prosedürlerde yürütüldüğü binalarda yüksek standartlarda, sağlıklı ve güvenli yaşam kalitesi her zaman ön planda tutulur.

Okullarımızda yemek hizmetleri ISS Catering tarafından verilmektedir. ISS Catering; ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemleri, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri ve TSE tarafından belgelendirilmiştir ve bu sistemler uyarınca gerekli çalışmaları yürütmektedir. Tarladan çatala gıda güvenliği prensibi ile tedarikçi seçiminden servise kadar tüm aşamalarda sistematik kontroller yapılmakta, laboratuvar analizleri ile gıda güvenliği teyit edilmektedir. Tüm mutfaklar, gıda mühendisleri tarafından periyodik olarak denetlenmektedir. Şehir şebeke suyunun ileri teknikler ile arıtılması sonucu elde edilen içme suyunun kalitesi; 3 ayda 1 mikrobiyolojik, 6 ayda 1 de kimyasal analiz ile değerlendirilmektedir.

Menülerimiz ISS Catering’in diyetisyeni, operasyon yöneticileri ve Açı Okulları’nın İdari İşler Sorumluları’ndan oluşan menü komisyonu tarafından hazırlanmaktadır. Tüm öğrencilerin yeterli ve sağlıklı beslenmeleri hedef alınarak hazırlanan menüler, öğrenci anketleri ile yılda 1 kez değerlendirilmektedir.

Okullarımızda temizlik hizmetleri prosedürlerimize uygun olarak ISS tarafından verilmektedir. Belirli bir iş planı kapsamında okullarımızın günlük ve periyodik temizlikleri yapılmaktadır. Temizlik hizmetinde kullanılan tüm kimyasalların MSDS formları İdari İşler Sorumlusu tarafından kontrol edilmektedir. Temizlik hizmetlerinin sağlanmasında İş Sağlığı ve İşçi Güvenliği için alınan tedbirler, Temizlik Hizmetleri Sorumlusu ve İş Güvenliği Sorumlusu tarafından takip edilmektedir.

Temizlik hizmetleri; günlük, haftalık ve aylık olarak denetlenmektedir. Tüm çalışanlar yıllık eğitim programı dahilinde eğitimler almakta olup aylık ve 6 aylık performans değerlendirmeleri yapılarak değerlendirilmektedir.

Okullarımızda güvenlik hizmetleri Proser tarafından verilmektedir. Tüm süreçler, 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetleri’ne dair kanun kapsamında yürütülmektedir. Öğrenci, veli, çalışan ve tedarikçilerin okullarımıza kontrollü bir şekilde alınmaları ve güvenli bir şekilde çıkışlarının sağlanması prosedürlerimize uygun olarak yapılmaktadır. Okullarımızın tamamı 24 saat kameralar ile izlenmektedir.

Proser’de en az 3 yıl çalışmış olan kişiler arasından seçilen güvenlik personeli, Açı Okulları’nda göreve başladığında ayrıca uyum eğitimine tabii olmaktadır. Tüm güvenlik personeli yıllık eğitim programı dahilinde periyodik olarak eğitim almakta olup aylık ve 6 aylık periyotlarda performans değerlendirmeleri yapılarak değerlendirilmektedir.

Aylık periyotlarda yapılan denetimlerin yanı sıra gece ve gündüz olmak üzere periyodik olarak habersiz denetimler yapılmaktadır.

Okullarımızda servis hizmetleri K12 Tur tarafından verilmektedir. Uydu takip sistemi ile araçların hız ve trafik kontrolü yapılmaktadır. Oryantasyon eğitimlerinde başarılı olan sürücü ve rehberler, yıllık eğitim planı kapsamında periyodik olarak eğitim alırlar.

Servis araçlarımız aylık olarak K12 Tur ve Açı tarafından güzergâh ve teknik donanım açısından denetlenmektedir. Yılda 1 kez yapılan müşteri memnuniyeti anketi ile hizmet değerlendirmesi yapılmaktadır.

Okullarımızda teknik hizmetler, prosedürlerimize uygun olarak ISS tarafından verilmektedir. Günlük rutin kontroller, teknik personel tarafından yapılarak raporlanmaktadır. Tüm periyodik bakımlar uzman firmalar tarafından yapılmaktadır. Bunun dışında oluşan teknik arızalar plan dahilinde teknik personel tarafından giderilmektedir. Teknik çalışmalar, okul yaşantısının olumsuz etkilenmemesi için okul saatleri dışında yapılmaktadır. Temizlik hizmetlerinin sağlanmasında gerekli iş güvenliği tedbirlerinin alınması temel esaslarımızdandır.

Çalıştığı alana ait sertifikası veya diploması olan personel, ayrıca yıllık eğitim programı dahilinde eğitim almaktadır. Teknik personelimiz, aylık ve 6 aylık periyotlarda değerlendirilmektedirler.