Ayşen Şıkdiken

Yönetim Kurulu Danışmanı

Hacettepe Üniversitesi İşletme – Muhasebe Yüksekokulu’nu bitirmiş, ardından Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Amerikan Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olmuştur. Aynı bölümde 4 yıl araştırma görevlisi olarak çalışmış, yüksek lisans programını ve doktora ders aşamalarını tamamlamıştır.

1994-2004 yılları arasında Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili Meslek Yüksekokulu’nda öğretim görevlisi, bölüm başkanı, öğretmen eğitimcisi ve Bilkent Okulları’nda eğitim danışmanı olarak görev yapmıştır. Cambridge Üniversitesi ve Bilkent Üniversitesi iş birliği ile yürütülen 2 yıllık ileri düzey öğretmenlik ve 1 yıllık ileri düzey İngilizce eğitimi yöneticiliği programlarını tamamlamıştır. Görev yılları süresince Plymouth, Bath ve Stanford Üniversiteleri’nden program geliştirme, ölçme değerlendirme ve eğitim yönetimi alanında dersler almıştır.

2004-2008 yılları arasında Bilkent Ortaokulu’nda yöneticilik yapmış, program geliştirme ve öğretmen eğitimi alanlarında hizmet vermiştir.

2008 yılından itibaren Açı Okulları’nda görev yapmaktadır. Bu süreçte okul müdürü, ilkokul ve ortaokul İngilizce program koordinatörü ve 2012-2023 yılları arasında ilkokul ve ortaokul akademik koordinatörlüğü sorumluluklarını üstlenmiştir.

Ağustos 2023 itibarıyla Yönetim Kurulu Danışmanı olarak Açı Okullarında çalışmalarına devam etmektedir.